BİZ SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!

Bıyık Ekimi


Bir çok farklı nedenden dolayı dökülen bıyıkların bıyık ekimi teknikleri ile hastalar yeniden arzuladıkları yüz kimliklerine sahip oluyor. Bıyık bölgesinde yer alan kıllar cilt hastalıkları, kazalar, lazer tedavileri, hormonlarda  görülen dengesizlikler ve yanıklar gibi nedenlerle dökülmelere sebebiyet verebilir. Bıyık bölgesinde ki kılların bir kısmı veya tamamı kalıcı dökülmelere yol açabilir. Erkeklerde daha çok kalıtımsal nedenlerden dolayı yüz bölgelerinde dökülmelere rastlanılır.

Bıyık kıllarının sıklığı, dokusu ve kalitesi tamamı ile genler aracılığı ile belirginleşiyor. Ergenlik dönemi ile birlikte erkeklerde bıyık kıllarının kalitesi ortaya çıkmaya başlıyor. Eğer bıyık bölgesinde bir seyreklik görülüyor ve yaşın ilerlemesine rağmen bıyık sıklığı artmıyor ise merkezimizde sağlık koşulları altında gerçekleştirdiğimiz bıyık ekimi operasyonlarından yararlanarak estetik  görünümlere  sahip olabilirsiniz.

Bıyık Çıkaran Yöntemler

Çok sayıda kozmetik ürünlerinin bıyıkların olduğundan fazla çıkacağına dair yapılan reklamlar aslında asılsız olarak değerlendirilir. Çünkü piyasada bıyık çıkmasını sağlayan herhangi bir ilaca rastlanılmaz. Var olan ilaçlarda yalnızca bıyık bölgesinde çıkmış olan kıl köklerini güçlendirmeye yönelik olarak formüle edilir.

Elbette her ilacın güvenilir olmadığı da önemle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Aksi halde sizler bıyık çıksın isterken var olan bıyıklarınızdan da olabilirsiniz. Bıyıklarınızın herhangi bir nedenden dolayı çıkmadığı ve sıklığının artmadığından şikayetçi iseniz steril ortamlarda uygun hastane koşullarında gerçekleştirdiğimiz bıyık ekimi tekniklerinden faydalanın! Olmayan bıyık kıllarının çıkmasını sağlayan tek yol bıyık ekimi operasyonudur.

Kimlere Bıyık Ekimi Yapılabilir

Hormonlar bazal seviyeye yerleşmesi bıyık ve sakal ekimi için gerekli görülen biyolojik bir durumdur. Bazal seviyeye yerleşen hormonlar ise hastaların 20’li yaşlarına tekabül eder. Bıyık ve sakal erkeklerin yüz kimliğini oluşturmalarında önemle çıkmasını bekledikleri biyolojik bir olaydır.

Genler yolu ile nesilden nesle geçen bıyık ve sakal kıllarının kalitesi hastaların ergenlik yaşlarında kendini belli etmeye başlar. Bıyık ekimi henüz hiç bıyığı çıkmamış 20’li yaşlarında ki hastalara ya da tek tük bıyığı olan hastalara uygulanan yöntemdir. Dolayısıyla kimlere bıyık ekimi yapılabilir sorusunun cevabı olarak 20 yaşına gelmiş ve henüz bıyığı çıkmayan veya az miktarda çıkan seyrek kıllara sahip hastalara yapılabilir denilebilir.

Kişi kendini estetik açıdan mutsuz hissediyor ve yüz kimliğini oluşturmak istiyor ise bıyık ekimi merkezimizden en başarılı hekimlerin katıldığı operasyon ile beklediği sonuçlara ulaşılabilir.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır

Bıyık ekimi öncesinde hekimlerimiz önemle üzerinde durduğu konuları şöyle sıralayabiliriz: bıyık planlaması ve bıyık ekim yöntemi. Hekimlerimiz hastalarına ekim için gerekli test ve tetkikleri yaptırmaları gerekliliğini açıklar. Bu tetkik ve testleri yaptırmayan hastalar operasyon sürecine dahil edilmezler.

Tetkik ve testler sonucunda bıyık ekimi için uygun hastalar hekimlerimiz ile birlikte bıyık ekimi yöntemini kararlaştırma aşamasında bulunurlar. Ekim için gerekli olan kök sayısı belirlenir. Hangi bölgeye ekim yapılacağı ve bu ekimin hangi teknikle yapılacağı üzerinde hekimlerimiz en doğru kararlara ulaşırlar.

Ekimi yapılan bölgede bıyık kıllarının sıklığından çok ne kadar beslenecekleri göz önüne alınır. Gereğinden sık ekim yapılması hekimlerimiz tarafından önerilmez. Hekimlerimiz bıyık ekimi konusunda mantıklı ve tutarlı davranmaktadır. Hastalarımızın bu konu üzerine hekimlerimizin önerilerini dikkate alması önerilir.

Bıyık Ekimi Tekniği

Operasyon öncesinde hangi tekniğin kullanılacağı önem konusu olmaktadır. En hasarla hatta ciltte hiçbir ize rastlanılmadan bıyık ekimi yöntemi üzerinde durulan FUE tekniği günümüzde de en çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor. Hem saç ekimi hem de sakal, kaş ve bıyık ekiminde FUE tekniğinden yararlanmak hem hastalar tarafından hem de hekimler tarafından önerilen bir operasyon oluyor.

FUE tekniğinde ameliyat gerekmeden yalnızca özel uçlu mikro motorlar ile dikişsiz ve kesi olmadan ekim işlemi gerçekleştiriliyor. Greftlerin alınacağı bölge belirleniyor. Bıyık bölgesinde yapılacak ekim ile orantılı olarak kaç greft gerektiği sonuca kavuşturuluyor ve steril ortamlarda hekimlerimizin dikkatli operasyonel işlemleri ile ekim gerçekleştiriliyor.

Bıyığının seyrekliğinden ve hiç bıyık çıkmamasından şikayetçi olan erkekler operasyon için gerekli şartları taşıyor ve uygun donör bölgesini sağlıyor ise merkezimizde başarılı hekimlerimiz tarafından operasyona alınıyor ve birkaç seans sonra operasyon işlemi tamamlanıyor.

Bıyık Ekim Merkezleri

Bıyık ekim merkezleri saç ekim merkezleri kadar yoğunluk göstermiyor. Genellikle saç ekim merkezlerine ilgi duyulması ekim merkezlerinin genel olarak saç ekimi üzerine yoğunlaşmalarını konu alıyor. Dolayısıyla hekimler saç ekimi üzerinde uzmanlık göstermeye başlıyorlar.

Fakat herhangi bir nedenden bıyık seyrekliği yaşıyor veya bıyıklarınızın çıkmamasından şikayet ediyor iseniz merkezimizde başarılı bir şekilde alanında uzmanlaşmış bıyık ekimi yapan hekimlerimizden en iyi hizmeti alabilirsiniz. Ülkemizde bıyık ekimi konusunda yetersizlikler göz önüne alınmış olup merkezimizde en steril ortamlarda ve alanında ne başarılı hekimlerimizce bıyık ekimi gerçekleştiriliyor.

Kıl kökü sayısına göre bıyık ekimi fiyatlarını güncelliyor ve hastalarımız için uygun bir ödem planı oluşturmalarına yardımcı oluyoruz. Sizde kaliteli bir bıyık ekimi merkezi arıyor iseniz hemen bizimle iletişime geçerek kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanınız!

ÖNCESİ SONRASI

YAPILAN YORUMLAR

  1. Turhan Ak.

    merhaba bıyık ve sakal bölgemde seyreklik var fiyatı nedir

  2. Ali Salman

    bıyık ekimi için istiyorum agrı olurmu adanadan gelmek istiyorum kaç gün kalacagim