BİZ SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!

Fue Saç Ekimi


Günümüzde bilhassa erkeklerin yaptırdığı estetik operasyonlarının başında gelen saç ekimi merkezimizde daha garantili! Modern dünyamızda gelişen teknoloji ile birlikte saçların sıfıra vurulmadan ekimin yapılması olanağı ortaya çıkmıştır. Bu tekniğe ise FUE tekniği deniliyor. Körfez denilen bölgeler saç derisinde açılmalara sıklıkla rastlanılan bölgelerdir.

Bu bölge ön saç çizgisinden başlayarak tepe noktalara kadar ulaşır ve en çok saç dökülmesine bu kısımda rastlanılır. Saç dökülmesi erkeklerin korkulu rüyasıdır denilebilir. Bireyleri psikolojik açıdan rahatsız etmekle kalmaz toplumdan da uzaklaştırır. Bu nedenle FUE tekniği gibi ameliyatsız saç ekimi yönteminden yararlanılarak merkezimizde hastalarımızın iyi bir saç ekimi süreci geçirmelerini sağlıyoruz.

FUE Tekniği Nedir

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu açılımı ile tabir edilen FUE tekniği saç köklerinin lokal anestezi yapılarak özel uçlu mikro motorlar tarafından tek tek toplanmasına denilir. Ameliyatsız bir yöntem olan FUE tekniği merkezimizde başarı ile uygulanmakta olup dikiş izi vs. olmadan hastaların kısa sürede iyileşmelerine de yardımcı olur.

Özel uçlu mikro motorlar tarafından toplanan saç kılları ekilmesi gereken yerde saçların doğal çıkış yönünün dikkate alınması ile ekimi gerçekleştirilir. Modern dünyamızda saç ekimi yöntemleri arasında en çok FUE yöntemine başvurulur.  Hastalar tarafından da özellikle ilgi gören bir saç ekimi tekniğidir. Cerrahi bir operasyonu beraberinde getirmeyen bu tekniğe hastaların daha hızlı karar verdikleri görülür.

FUE tekniği ile saç kıllarının tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilmesi hastaların operasyon esnasında rahat bir bakış açısında olmalarına da imkan sunuyor. Dolayısıyla hastalar FUE tekniği ile yapılan saç ekimi operasyonuna son derece yüksek bir moral ile hazırlanıyorlar.

Fue Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri

Greft denilen saç kıllarının alındığı bölgede doku alınımına gerek duyulmaz. Yalnızca ilgili kök hücresi üzerinde birebir çalışma kaydedilir. Ameliyatsız bir yöntem olan FUE tekniği ile yapılan saç ekimi sonrası dikiş veya kesi izine rastlanılmaz. Saç köklerinin alındığı bölgede çok küçük çaplı sıyrıklara rastlanılır. Bu gayet normal bir durum olup operasyondan sonra ki birkaç gün içerisinde sıyrıkların kapandığı gözlenecektir.

Üstelik iz bırakmadan iyileşen bu sıyrıklar saç ekimine gereksinim duyan hastaların FUE tekniğini daha çok tercih etmek istediklerinin de bir örneğini sunuyor. Diğer saç ekimi yöntemlerinde de FUE tekniğinde ortak olarak uygulanan püf nokta greftlerin ense bölgesinden alınmasıdır. Ense bölgesinden alınan greftler ekimi yapılacak alanda kullanılır. Greft sayısının üzerinde donör alanının çapı önem taşır. Bir seansta 4000 ila 6000 arasında greft alınabilir. Fue saç ekimi tekniğinin en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi olmasına bir diğer madde de operasyon sonrası iyileşme sürecinin kısa olmasıdır.

Saç Ekimi Neden Yapılır

Özellikle erkeklerde görülen kelleşme kişilerin toplumdan uzaklaşmasına ve sosyal çevreden kopmasına neden oluyor. Saç dökülmesi nedeni ile insanlar hayal kırıklığı yaşıyor ve kendileri ile alay edildiği düşüncesi ile bulunduğu çevreden zamanla uzaklaşmaya başlıyor. Aynaya baktıklarında bu kişiler kendi görüntülerinden rahatsız oluyor ve aynanın karşısında daha kısa süre kalmayı tercih ediyorlar. Saç dökülmesi kişilerde psikolojik sorunlara neden oluyor. En belirgin hali de kişilerin kendilerini mutlu hissetmemelerine sebebiyet vermesidir.

Dolayısıyla saç ekimi hastanemizin en steril koşullarda alanında en başarılı hekimlerimiz ile gerçekleştiriyor ve dökülen saçlarınızın yerine yenisi oluşturuyoruz. Sizde saçlarınızın dökülmesinden şikayet ediyor ve bu durum sizi psikolojik anlamda olumsuz etkiliyor ise saç ekimi merkezimizden hizmet almak için bizimle iletişime geçin!

 

Saç Ekimi Nerede Yapılmalı

Saç ekimi hastanemizde gelişen teknolojilerden yararlanıyor ve hastalarımızın beklediği sonuçlarla hastanemizden ayrılmalarına tüm olanaklarımızı sağlıyoruz. Söz konusu saç ekimi estetik operasyonu olduğunda hastaların en çok tedirginlik yaşadığı konu ameliyat anında ve sonrasında duyulan ağrı ve sızı gibi etmenler ile operasyon sonrası kesi ve dikiş izlerinin kalıp kalmadığıdır. Bir çok saç ekimi yönteminden yararlanılabilir.

Alanında başarılı hekimlerimizin gerçekleştirdiği bu teknik ile hastalarımız operasyon sonrası hekimlerimizin önerilerine uyarak kısa sürede iyileşme gösteriyor ve saç ekimi hastanemizden aldıkları hizmetten ne derece memnun kaldıklarını dile getiriyorlar.

En İyi Saç Ekim Merkezi

Fue Saç ekimi konusunda alanında bilgi, tecrübe ve deneyim sahibi Milano Klinik hekimlerimiz her bir hastası ile birebir ilgilenir. Saç ekimi yöntemleri hakkında hastalarını bilgilendiren hekimler hastalarının gerekli testlerini yatıktan sonra onlarla birlikte hasta için en doğru saç ekimi yöntemine karar verirler.

Hastaların kendilerini hazır hissetmeleri hekimlerimiz tarafından önemle üzerinde durulan bir konudur. Steril hastane ortamında gerçekleştirilen saç ekimi teknikleri ile dökülen saçlarınızın yerine yenilerini sağlıyor ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı oluyoruz. En iyi saç ekimi merkezi için bizimle iletişime geçin!

ÖNCESİ SONRASI

YAPILAN YORUMLAR

 1. Şahin

  sac ekimi fiyatı nedir

  • Milano Saç Ekimi

   Merhaba Şahin Bey alın bölgenizin ense bölgenizin ve kulak bölgenizin fotoğraflarını 0555 016 36 00 whatsapp’dan gönderirseniz size yardımcı olabiliriz.

 2. Levent B.

  nisan ayında gelmeyi düşünüyorum kaç gün kalmam gerekir almanyada yaşıyorum saygılar

  • Milano Saç Ekimi

   Merhaba Levent Bey 3 gün Türkiyede kalmanız yeterli sizden ricamız alın bölgenizin ense bölgenizin ve kulak bölgenizin fotoğraflarını 0555 016 36 00 whatsapp’dan gönderirseniz size yardımcı olabiliriz.

 3. Veysel Kasapoğlu

  kac greft ekiyorsunuz kaç ay sonra saçlarım çıkar

  • Milano Saç Ekimi

   Merhaba Veysel Bey sınırsız greft ekimi yapılır yapılacak olan işlemde greft sayısı yoktur saç bölgeniz musaitse dolana kadar ekim yapılır.

 4. bekir cenkler

  fotoğraflarımı whatsapp hattınıza attım fiyat bekliyorum

  • Milano Saç Ekimi

   Merhaba Bekir Bey dönüş yaptık bilgilendirme için teşekkürler.

 5. Yasin Ergül

  traşsız yapmak istiyorum sadece seyrek olan bölgelere olur mu

  • Milano Saç Ekimi

   Yasin Bey Merhaba lokal ve traşsız saç ekimi olabilir seyrek bölgenizin, alın bölgenizin, ense bölgenizin ve kulak bölgenizin fotoğraflarını 0555 016 36 00 whatsapp’dan gönderirseniz size yardımcı olabiliriz.

 6. Mert Yiğit

  fiyat alabilirmiyim yurtdisindayim otel dahil fiyat lütfen

  • Milano Saç Ekimi

   Merhaba Mert Bey anlaşmalı olduğumuz oteller mevcut alın bölgenizin ense bölgenizin ve kulak bölgenizin fotoğraflarını 0555 016 36 00 whatsapp’dan gönderirseniz size yardımcı olabiliriz.

 7. Alican Öz.

  saç ekimde ağrı sızı oluyor mu kaç günde iyleşir

  • Milano Saç Ekimi

   Merhaba Alican Bey lokal anestezi yapıldığı için ağrı sızı hissetmezsiniz.

 8. Mehmet Yontan

  alın bölgesine ekim yapılır mı belli başlı bölgelere sadece

  • Milano Saç Ekimi

   Merhaba Mehmet Bey lokal olarak saç ekimi işlemi mümkün seyrek olan bölgelerinizi alın bölgenizin ense bölgenizin ve kulak bölgenizin fotoğraflarını 0555 016 36 00 whatsapp’dan gönderirseniz size yardımcı olabiliriz.

 9. umut doğru

  Dediğiniz gibi 3. ayım ve saçlarım çıkmaya başladı teşekkürler harikasınız selim beye selamlar

  • Milano Saç Ekimi

   Umut Bey 3 ay sonra daha güzel olacaktır biz teşekkür ederiz 🙂

 10. Ferhat İşgüzer

  saç ekimi ve sakal ekimi aynı anda yapılabilir agri olur mu ve ne zaman geçer almanyadayım türkiye ye gelmeyi planlıyorum akşam 6dan sonra beni arayın lütfen

  • Milano Saç Ekimi

   Merhaba Ferhat Bey; saç ekimi ve sakal ekimi yapılabilir belirtiğiniz gibi saat 6’dan sonra dönüş yapılacaktır

 11. serhat

  fiyatı nedir sonra dökülme olur mu

  • Milano Saç Ekimi

   Merhaba Serhat Bey dökülme kesinlikle olmaz fiyat için alın bölgenizin ense bölgenizin ve kulak bölgenizin fotoğraflarını 0555 016 36 00 whatsapp’dan gönderirseniz size yardımcı olabiliriz.

 12. Abdullah

  Merhaba, yeğenim sizde saç ekimini yapmıştı.onun tavsiyesiyle (Serdar Aydogan,İsveç’ten) sizinle kontak kuruyorum. Bende sizde fue teknigiyle ekim yapmak istiyorum. Yalniz bende cok düşük seviyedede olsa sarılık (hepatit B) var, ve bu eşimde ve çocuklarımda gözükmedi. Sizce saç Ekim’i yapılabilirmi, doktoruma göre sorun olmaz dedi ama yinede ekimi siz yapacağınız için buna siz karar vereceksiniz. Selamlar