BİZ SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!

Kaş Ekimi


Bazı hastalıklar kaş ekimi gereksinimini ortaya çıkartabilir. Sizde kaşlarınızın dökülmesinden rahatsız oluyor ve kaşlarınız belirginliğini kaybetmiş ise alanında başarılı uzman hekimlerimizden randevu alarak bıçaksız kaş operasyonlarından yararlanın! Kaş dökülmesi için kıl köklerini etkileyen cilt hastalıklarından bahsedilebilir.

Yanı sıra yoğun stres, bazı ilaçlardan doğan yan etkiler, hipotroid ve hormon dengesizlikleri kaşların dökülmesinde etkili olan etmenlerdir. Kaşlarınızın şekli değişecek kadar dökülmelerle karşı karşıya kalıyor ve bu durumdan psikolojik anlamda da olumsuz etkileniyor iseniz kaş ekimi merkezimizde kaşlarınızın eski görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Kaş Neden Dökülür

Kaş dökülmesinde en sık rastlanılan belirtiler arasında yer alan hipotroid  hormon düzeylerinde görülen düzensizlikler olup kaş kıllarının köklerine olumsuz etkide bulunur. Özellikle gebelik döneminde ki hormon düzensizlikleri ve dengesizlikleri bayanların kaş dökülmesini en sık yaşadığı bir dönem olarak karşımıza çıkıyor.

Kemoterapi tedavilerinde kullanılan bütün ilaçların yalnızca saçlar üzerinde dökücü etkiye sahip olmadığı bilinir. Kaşlar ve vücudun diğer bölümlerinde de dökülmelere rastlanılır. Bilhassa kaş ve göz çevresinde oluşan mantarlar ve egzama vb. cilt sorunları da kaş dökülmelerinde rol oynayan diğer etkenlerdendir.

Bunlar dışında bağışıklık sisteminde görülen rahatsızlıklar ve yetersiz beslenme problemleri de kaş dökülmelerine neden olan diğer etmenler olarak karşımıza çıkıyor. Neticede kaş ekimi tedavilerinden yararlanılması gerekiyor. Bu tedavilerine olan gereklilik kişinin kendini görüntüsü ile mutsuz hissetmeye başlaması ile ortaya çıkıyor.

Kaş Ekimi Tedavisi

İlk olarak kaş dökülmesine neden olan etmen belirlenir. Kaş dökülmeklerinin devamlılığını azaltmak için de bu etmenin ortadan kaldırılması esas alınır. Hastaya uygun tedavi yönteminin kullanılması ile ortadan kaldırılan kaş dökülmesi nedeninden sonra yapılan kaş ekimi uygulaması da kaşlar yeniden eski sağlıklı görüntüsüne kavuşacaktır.

Kalıcı kaş dökülmesinde uygulana kaş ekimi yöntemi merkezimizde steril ortamlarda aranılan en uygun hastane koşullarında gerçekleştirilir. Sizde kaşlarınızın kalıcı dökülmesine maruz kalmış iseniz bu duruma çare olarak merkezimizde kaş ektirme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Uygulamalarımızda kıl kökü nakli ile dökülen kaşların yeniden eski sağlıklı görünümüne kavuşmasına yardımcı oluyor ve hastalarımızın kendilerine daha iyi hissetmelerine aynaya baktıklarında gördükleri bireyin bir yabancı değil kendilerinin olduğunu kabullenmelerinde desteklerimizi eksik etmiyoruz.

Geçici kaş dökülmelerinde genellikle bayanlar kaş kalemleri ile kaşlarının dolgun görünmesini sağlar. Ancak kalıcı kaş dökülmelerinde başvurulması gereken kaş ekimi yöntemleridir. Bu yöntemler üzerinde bilgi birikimi, tecrübe ve deneyim ile hekimlerimize kendinizi güvenle teslim edebilirsiniz.

FUE Yöntemi Kaş Ekimi

Kaş, bıyık ve sakal ekimi yöntemlerinden ilk başvurulan ekim yöntemi genellikle FUE yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. FUE yöntemi saç ekimi tekniği olarak da sıklıkla kullanılan bir ekim tekniği olmakla birlikte özellikle kaş, sakal ve bıyık ekimi olarak daha çok tercih ediliyor. Bu tekniğin diğer tekniklerden farkı kesi ve dikiş izi olmadan ameliyatsız olarak yapılan operasyonlar olmasıdır.

FUE tekniğinde kullanılan özel uçlu mikro motorlar vardır. Bu mikro motorlar sayesinde kaş bölgesinde dökülen bölgelere ekilecek olan kıllar öncelikle kaş bölgesine düzensiz dağılmış olan kıl kökleri olarak tercih edilir ve milimetrelik hesaplamalar ile de kaşların çıkış yönünde ekimi yapılır. Ekimi yapılmak üzere alınan kıl kökleri greft olarak adlandırılır.

Greftlerin alındığı bölgeye göre kıl kökü sayısı değişebilir. Örneğin bir greft için 2 ila 2,5 kıl kökü denklik içerir. Kaş ekimi yönteminde FUE tekniğinden yararlanılması ile hastaların yüz ifadelerinde veya yüz kimliklerinden herhangi bir bozulma görülmez. Bunun asıl nedeni ameliyatsız olarak yapılan FUE tekniğinin kesi ve dikiş gerektirmemesidir.

Kaş Ekimi Merkezi

Hastaların kaş ekimi yönteminde tedirginlikleri elbette önemsenen bir durumdur. Hastalar dökülen kaşları içim ekim yaptırmak isterken genellikle tedirginlikle bu konuya yaklaşırlar. Bunun nedeni yüz bölgesinin insanlarla olan iletişimde daha net görünür olmasıdır. Dolayısıyla hastalarda bu bölgede dikiş ve kesi izi kalmasından korkarak saç ekimi yöntemlerine karar verdikleri gibi kaş ekimi yöntemine karar verme aşaması daha sancılı geçer.

Ülkemizde kaş ekimi yapan sayılı uzman hekim ile karşılaşılabilir. Genel olarak saç ekiminin yapılması hekimlerin kaş ekimi konusunda da aynı başarıyı sarf etmemelerine neden olabiliyor. Kaş ekimi daha çok uzmanlık, bilgi, tecrübe ve deneyim gerektiren bir uygulama olmaktadır.

Hastalarımızın bu sancılı dönemden kurtulmaları ve merkezimize saç, sakal, bıyık ve kaş ekimi üzerine hizmet başvurusunda bulunmalarına istinaden alanında en başarılı hekimlerimizi hastalarımız için atıyoruz. Kaş ekimine başlanılmadan önce hekimlerimiz hastalarının muhakkak gerekli tetkikleri yaptırmalarını öneriyor. Lokal anestezi ile yapılan kaş ekimi için hastaların lokal anesteziye uygun olup olmadıkları araştırılıyor.

Eğer tüm test ve tetkik sonuçları kaş ekimi tedavisine başlanılmasını gösteriyor ise hekimlerimiz öncelikle greftlerin nereden alınacağını, kaç greft gerektiğini, kıl köklerinin hangi yönlü ekileceğini vb. gereklilikleri en ince detayına kadar hesaplıyor ve neticede kaş ekimi merkezimizde başarılı kaş ekimi sonuçlarına ulaşılıyor. Kaşlarınızın dökülmesi kaderiniz olmasın! En uygun hastane koşullarında hizmet veren kaş ekimi merkezimizden yararlanın!

ÖNCESİ SONRASI

YAPILAN YORUMLAR

  1. Sevcan Yıldız

    Merhaba istediğimiz şekilde kaş ekimi yapılıyor mu

  2. Serpil Çan

    kas ekimi icin fiyat alabilirmiyim fransadayım subat ortasi turkiyeye geleceim konaklama dahil fiyat verirmisiniz