BİZ SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!

Saç Ekimi Nasıl Yapılır


Saç ekimi yaptırmak kulağa korkutucu gelse de aslında konuda bilgisi ve yeteneği olan uzmanlar tarafından yapıldığında oldukça kolay bir işlemdir. Gerek hasta gerek de işlemi yapan hekim açısından kısa sürede acısız bir şekilde hallolmaktadır. Milano Klinik de sizlere en iyi saç ekimi hizmeti almayı vaat ediyor.

Saç Ekimi Yapımı

Saç ekimi işlemi yapılabilmesi için bir sağlık ekibi bulunması şarttır. Kısmen invaziv bir işlem olduğu için ameliyathane koşullarının sağlanması çok önemlidir. Bundan kastedilen nedir peki? Ameliyathane koşulları denildiğinde steril olarak hazırlanıp paketlenmiş saç ekim malzemelerinin varlığı, işlemi yapacak kişilerin steril edilmesi ve steril kıyafetler giymesi, bir komplikasyon oluştuğunda hayati müdahaleleri yapabilecek donanıma sahip olunması gibi parametreler gerekmektedir.

Saç Ekim İşlemi Aşamaları

Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saç en önemli aksesuarlardan birisidir. Dış görünümü tamamen değiştiren saçlar kaybedildiğinde ya da hasarlandığında gerekli işlemleri yaptırmak gerekir. Eğer saç üretimi durduysa yani kelleşme başladıysa verilecek en doğru karar saç ektirmektir. Çünkü saç ektirmek en kesin ve kalıcı çözümdür.

Saç ektirmek istiyorsanız ama işlemleri merak ediyorum diyorsanız Milano Klinik olarak sizlere bu konuda birtakım bilgiler vereceğiz.

  1. Saç ekiminde ilk aşama saçlı derinizi yani kafa derinizi fotoğraflamaktır. Bu sayede hangi bölgelere işlem yapılacağı belirlenir ve ekim süresince de doktorun görebileceği bir noktada durur. Ayrıca en doğru işlem planını çıkarmak için de fotoğraflar gereklidir.
  2. Saçlar fotoğraflandıktan sonra sıra kısaltma işlemine gelir. Saçlar 1 numara olarak kesilir ve lokal anestezi için hazırlanmış olur.
  3. Hazırlanan bölgeye lokal anestezi uygulanarak, işlem boyunca herhangi bir ağrı sızı hissetmeniz engellenir.
  4. Dökülmeye dirençli bölgelerden saç öbekleri alınır. Bu öbekler 1-4 saç telinden oluşan çok küçük gruplardır. Bu sayede ekilen saçların daha uzun süre kalması hedeflenir.
  5. Alınan saç greftleri özel bir sıvı içerisinde bekletilir. Bu işlem ile saçların güçlenmesini ve kel olan bölgeye uygulandığında daha çabuk tutunabilmesi sağlanır. Aksi durumda ekilen saçların tutması güç olacaktır.
  6. Ekilecek saçlar hazır olduğunda ise saç çizgisinin nerede olacağı belirlenir. Saç çizgisi, saçınızı ne tarafa doğru yatıracağınızı nereden ayıracağınızı belirlediğiniz noktadır.
  7. Saç çizgisi de belirlendikten sonra özel sıvılarda güçlendirilen saç telleri tek tek boş saç kanallarına yerleştirilir. Her bir saç teli ayrı ayrı yerleştirilir. Burada önemli olan hiçbir kanalı boş bırakmamak ve yanlış ekim yapmamaktır.
  8. Saç ekim sonrası da yeni ekilen saçlarınızı koruyacak özel kimyasallarla saçlı deriniz temizlenir ve nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında size bilgi verilerek taburcu edilir.

Milano Klinik tüm bu işlemleri özenle takip ederek sizlere hayalini kurduğunuz saçlara kavuşmanızda yardımcı olmaktadır. Detaylı bilgi için iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

ÖNCESİ SONRASI

YAPILAN YORUMLAR