BİZ SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!

Saç Neden DökülürSaç dökülmesi Milano Klinik sayesinde, ciddi bir sorun olmaktan çıkmıştır. Saç dökülmesi mevsimsel değişiklikler, stres, demir eksikliği, hormon bozuklukları nedeniyle meydana gelebilir. Burada dikkat edilmesi gereken, uzun süreli saç dökülmeleri ciddi hastalıkların belirtilerinden olabilir.

Saç Dökülmesi Neden Kaynaklanır?

Her saç telinin belli bir ömrü vardır. Bir saç teli, 4 ile 6 yıl yaşar ve dinlenir, sonra dökülür ki bu normal olması gereken bir süreçtir. Günde 100 tele kadar saç dökülmeleri normal sayılır.

Saç dökülmesinin farklı nedenleri söz konusudur. Saç dökülmesi sonucunda, saçlarda aşırı seyrelme söz konusu ise tek yapılması gereken, Milano Klinik ile iletişime geçilmesidir.

  1. Genetik faktörler, erkeklerde ve kadınlarda görülme nedenleri farklıdır. Genetik olan saç dökülmelerinde, büyük bir oran erkek tip oran saç dökülmesi olup kroniktir. Yaş ilerledikçe kellik söz konusu olabilir, fakat saç ekimi ile sorun aşılabilir. Ailede kellik problemi olan genç kadınlar da bu tür saç dökülme görülebilir. Bu durumu uzun süreli açlık ve hormonal problemlerde destekleyebilir. Kadınlardaki dökülme hormonal tedavi desteğiyle saç ekimi sayesinde çözümlenebilir.
  2. Deri Problemleri, deri ve iç hastalıkları saç dökülmesine neden olabilir. Deri kaynaklı dökülmeleri, deride meydana gelen hastalığın saç derisini etkilemesi ile ortaya çıkıp, saç dökülmelerine neden olmaktadır. Mantar, sedef hastalığı, egzama,.. gibi hastalıklarda saç etkilenirse sonuçta saç dökülmesi görülür. Deri hastalığı tedavi edilerek, saç dökülmesi de engellenebilir. Yoğun bir saç dökülmesi varsa, saç ekimi ile birlikte telafisi söz konusu mümkün olabilir.
  3. Beslenmeye bağlı saç dökülmeleri, en fazla görülen nedenler arasındadır. Saç ta diğer organlar gibi canlıdır ve beslenmeye ihtiyacı vardır.
  4. Vitamin ve mineral eksikliği, B12, D vitamini, folik asit, çinko ve demir eksikliği saçın beslenmesini etkiler ve sonuç olarak saç da dökülmeler söz konusu olabilir. Eksik olan vitamin ya da mineral eksikliğinin giderilmesi ile saç dökülmesi engellenebilir.
  5. Hormonal sorunlar, adet düzensizliği, tüylenme, kilo alımına sebep olurken saçlarda dökülmede olabilir. Gerekli tahliller yapılarak sorun belirlendikten sonra tedavi ile problemler ortadan kaldırılabilir.
  6. İlaç kullanımı ve doğum, saç dökülmelerine neden olabilir. İlaç kullanımı bittikten sonra ve doğum sonrası saç dökülmeleri kaybolur.
  7. Kozmetik etkenler, aşırı fön çekilmesi, sık saç renginin değiştirilmesi, düzleştirici maddeler, saçı sürekli bağlamak saç köklerini olumsuz etkilediği için saç dökülmelerine neden olabilir. Dış etkenler ortadan kaldırılarak saç dökülmesi engellenebilir.
  8. Stres, saç dökülmesinde en önemli etkenler arasındadır. Hayata pozitif bakmaya çalışmak ve gerekirse tedavi görmek; saç dökülmesinin engellenmesine yardımcı olacaktır.

Saç dökülmesinin nedenin belirlenmesinden çözüm üretim aşamasına kadar her türlü sorunda destek olacak Milano Klinik sayesinde, saç dökülmesine çözüm bulanabilir. Estetik olarak sorun yaratan saç seyrelmelerine karşı da, saç ekimi sayesinde hastalarını memnun etmeyi sağlayacaktır.

ÖNCESİ SONRASI

YAPILAN YORUMLAR