BİZ SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Muayene için siz telefon numaranızı bırakın sağlık profesyonellerimiz sizi arasın!

Sakal Ekimi


Sakal ekimi erkeklerde yüzün ifade kimliğini değiştirmesi ile bilinen önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Sakal ekiminden kaynaklanan deformasyonlar hastaların yüz mizacında değişikliklere neden oluyor. Bu hususun bilinci ile hareket eden sakal ekimi merkezimizde hastaların yüz ifadesini değiştirmeden yüz kimliklerini koruyarak ve çeşitli deformasyonlara neden olmadan sakal ekimini gerçekleştiriyoruz.

Sakal ekimi konusunda hastanemizin önemsediği teknik FUE tekniği olmaktadır. Çünkü FUE tekniği ile kesi ve dikiş gibi ekstra işlemlere gerek kalmadığının yanı sıra bu işlemlerle hastaların yüzlerinin deforme edilmemesi de sağlanıyor. Kıl köklerinin alınması bekletilmeden ekimi yapılacak alanda uygulamaya konuluyor.

Estetik açıyla yapılan sakal ekimi sayesinde hastaların doğal görünümlerinden hiçbir şey kaybetmemeleri sağlanıyor. Uygulama bakımından kıyaslandığından FUE tekniğinin saç ekiminden farksız olduğu görülür.

Greftler Nereden Alınır

Greftlerin alınması saç ekiminde genellikle ense kısmında yapılırken sakal ekiminde ve bıyık ekiminde vücudun istenilen bölgesinden olması ile farklılık gösterir. Hastanın kararına bırakılan greftlerin alınacağı bölgeden genel olarak 3000 kök temin edilir. Sakal ekimi için 3000 kök genel itibariyle yeterli olmaktadır. Sakal ekiminin ardından greftlerin alındığı bölgede su teması yapılmış ise bu bölgenin pembemsi bir görünüm sergilediği izlenimine varılabilir.

Bu bölgenin su ile teması greftlerin alındığı bölgede herhangi bir soruna neden olmamaktadır. 1 ila 2 hafta içerisinde bu durum iyileşme gösterecektir. Sakal ekimi merkezimizde yapılan incelemeler üzerine vücuttan alınan kıl köklerin önemsiz olması vücuttan alınan kıllar bölgesinde herhangi bir seyrelme karşı karşıya kalınmamasını sağlar.

Fakat ense bölgesinden alınan kıllar neticesinde seyrelme ile karşılaşılabilir. Dolayısıyla hekimlerimiz sakal ve bıyık ekimi konusunda ense bölgesini tercih etmemektedir. Sakal ekimi alanında başarılı hekimlerimizden hizmet almak için merkezimiz ile iletişime geçiniz!

Kimler Sakal Ekimi Yaptırmalı

Sakal ekimi saç ekimi kadar yaygın olmayan bir operasyondur. Dolayısıyla uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir iştir. Bu nedenle sakal ekimi operasyonunu bilen tecrübe eden ve bu alanda başarılı sonuçlar veren uzman sayısının azlığından bahsetmek mümkündür. Sizde sakalınızın azlığından, çıkmamasından, seyrek çıkmasından veya herhangi bir nedenden dolayı seyrelen sakallarınızdan şikayetçi iseniz ve bu durum sizi psikolojik anlamda kötü etkiliyor ise sakal ekimi merkezimizde başarılı hekimlerimizden hizmet alarak sağlıklı sakal kütlesine sahip olabilirsiniz.

Merkezimizde alanında başarılı hekimlerimiz Türkiye’de sakal ekimi yapan nadir uzmanlar arasında yerlerini alıyor. Çok sayıda tecrübe ve deneyim elde eden hekimlerimiz ile herhangi bir nedenden dolayı dökülen sakallarınızın ameliyatsız tekniklerle yeniden çoğalmasına olanak sunuyor.

Sakal Ekimi Nerede Yaptırılır

Sakalın taşan kısımlarından örneğin boyun ve elmacık kemiği üzerinden greftlerin alınması hekimlerimiz tarafından doğru bir uygulama olarak tanımlanır. Sakalın seyrek olan bölgelerine ameliyatsız olarak uygulanan kıl kökleri kişinin yüzüne diğer kıl köklerinin çıkış yönü dikkate alınarak yapılır. Hekimlerimiz ilk etapta hastaya daha fazla sakal hayali kurdurmak yerine son derece gerçekçi davranır ve asıl olan hastaların doğal bir görünüme sahip olmasını amaçlar. Sakal ekimi konusunda başarılı hekimlerimiz aldıkları greft bölgesinde iz bırakma olayına sebep olmazlar. Özen ve dikkatle yaptıkları bu iş ile yalnızca greftlerin alınmasından sonra oluşan küçük sıyrıkların sadece birkaç içinde iyileşmeye yön tutacağını belirtirler. Alınan kıl köklerinin bölgede çoğalma yapmaması içinde greft alınılan yere kalıcı lazer uygulaması yapılır ve greftlerin alındığı bölgede kıllanma olayının yön tutması önemsenir.

Sakal ekimini yapan ülkemizde az sayıda hekim olması insanların başarılı hekimi bulmalarında oldukça çaba harcamalarına neden oluyor. Fakat hekimlerimizin alanında ki başarısı, tecrübesi ve bilgisi ile her bir hastamızdan memnuniyet övgülerini alıyor ve yaptığımız iş ile gurur duyuyoruz.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimi fiyatları saç ekimi fiyatlarında olduğu gibi aynı şekilde düzenlenir. Dökülmenin yaşandığı bölgeye nakledilecek kök sayısı sakal ekimi fiyatları üzerinde belirgin özellik gösterir. Saç ekiminde olduğu gibi hastaların operasyon anında acı ve sızı duymamaları dikkate alınarak hastaya lokal anestezi yapılır. Uzman ekip ile çalışan merkezimizde hastaların sağlık durumları operasyon öncesinde muhakkak tetkik edilir.

Eğer hastalarımız lokal anestezi için uygun değiller ise farklı çözümler aranır. Hekimlerimiz hastalarımız ile birebir görüşme ortamı sağlar ve hastayı ne tür durumların beklediği, operasyonun nasıl yapılması gerektiği, operasyon sonrasında nelere dikkat etmeleri gerektiği gibi tüm konularda hastalarını uyarırlar. Hekimlerimiz hastalarına gerekli tetkik ve testleri yaptırdıktan sonra çözüm odaklı hareket ederek öncelikle sakal çizgisi için bir model oluştururlar. Beklenilmeyen sonuçlarla karşılaşılmaması için hekimlerimiz tüm etkileri göz önüne alarak hareket eder.

Hastalarda sakal ekimine yetecek kadar kıl köklerinin var olup olmadığı konusunda operasyon öncesi muhakkak inceleme yapılır. Tüm bu işlemleri steril ortamlarda gerçekleştiren merkezimizde hekimlerimizin her biri alanında yeterli bilgi, tecrübe ve deneyime sahip olmuş uzmanlardan oluşur. En iyi sakal ekimi merkezinden hizmet almak için aranılan koşullarda hizmet veren sakal ekimi merkezimizin en teknolojik imkanlarından yararlanabilirsiniz.

ÖNCESİ SONRASI

YAPILAN YORUMLAR

 1. Süleyman Cenk A.

  Sakal ekiminde nereden alinip nereye ekiliyor bide fiyat alabilirmiyim

 2. Hamza Akpınar

  agri oluyr mu almanyadan yazıyorum kacgün izin almam gerekli

 3. Mertcan Doruk

  belli bölgelerde açıklık var o kısımlara ekim olur mu

 4. Fethi Uzunpınar

  sakal ekimi icin kac gün kalmam gerekir istanbulda ve fiyat lütfen